Słodkie sny

Jak wybrać odpowiednią pościel do wózka?

Paź
25

trilli pościel do wózka

Kupowanie akcesoriów dziecięcych może być przyjemnością, ale powinno być także okraszone sporą dawką rozsądku i wiedzy. Nie wszystko co jest ładne, będzie dziecku dobrze służyło, dlatego najpierw należy kierować się funkcjonalnością, a dopiero później zabrać się za ocenianie walorów estetycznych danego produktu.

Materiały są najważniejsze

Tuż po zabawkach, najbardziej kuszące w sklepach są kolorowe pościele do wózków dziecięcych. Przykuwają wzrok i wzbudzają zazdrość innych rodziców w parku. Nie kolor czy wzór są jednak w pościeli do wózków najważniejsze. Najbardziej istotną sprawą są materiały, z jakich dana pościel do wózków dziecięcych została wykonana. Najczęściej poleca się poszewki bawełniane, bo pranie ich nie wpływa na materiał negatywnie. Dla małych alergików warto kupić do wózka pościele z lnu albo z włókien bambusowych, one na pewno nie podrażnią delikatnej skóry.

Idealnie dopasowana pościel do wózka dziecięcego

Następną kwestią po wybraniu odpowiedniego materiału, jest kupienie właściwego rozmiaru pościeli do wózków. Wydaje się to oczywiste, ale jest bardzo istotne, bo za duża poszewka może być niewygodna dla dziecka, a zbyt małe prześcieradło będzie się zwijać i rolować. Najpopularniejszy rozmiar poszewek na kołderki i kocyki to 70 x 80 cm.

 

Comments

Comments are closed.