Słodkie sny

Rożek niemowlęcy – uniwersalny i ponadczasowy

Paź
26

rożki trilli

Podczas przeglądania starych książek, dawnych filmów czy fotografii widać wyraźnie, że niemowlęta już od niepamiętnych czasów zawijane były w specyficzne tkaniny układające się na kształt rożków. Czy dziś także stosuje się takie rożki?

Rożki niemowlęce – zalety

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim dlatego, że podstawową zaletą rożka niemowlęcego jest idealne wręcz imitowane warunków, jakie miał maluszek w łonie matki. Ciasno opatulony, z odpowiednio wysoką temperaturą szkrab czuje się bezpiecznie. Taki rożek niemowlęcy jest przyjemny nie tylko dla maluszka. Rodzicom łatwiej jest wykonać różne czynności pielęgnacyjne przy dziecku, uśpić go, czy uspokoić.

Jak kupić niemowlęcy rożek?

Jak zatem widać – niemowlęcy rożek powinien znaleźć się w wyprawce każdego maluszka. Jak jednak wybrać najlepszy model? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim oczywiście na materiał. Musi on być naturalny tak, aby zapewnić maluchowi wymianę powietrza i aby uniknąć przegrzania. Za najlepszą jest tutaj uznawana bawełna, jednak mówi się wiele także o włóknie bambusowym. Oczywiście warto także z rozwagą wybrać kolor i wzór rożka. Muszą to być kolory delikatne – nie intensywne, które mogłyby pobudzić dziecko. Wzorek zaś musi być miły dla oka.

Comments

Comments are closed.